Atrakcje okolicy
Dom na Pokrzywkach jest położony w sercu Pojezierza Brodnickiego, uznawanego za jeden z najpiękniejszych, wciąż trochę nieodkrytych zakątków Polski. To kraina ponad 100 jezior, lasów i wzgórz. W lasach występują zwierzęta takie jak łosie, jelenie, sarny, dziki, bobry, wydry. Rosną stare dęby, lipy, sosny, olchy, buki. Na terenie pojezierza znajduje się Brodnicki Park Krajobrazowy. Wędrówki po okolicy umożliwiają szlaki turystyki pieszej, rowerowej, wodnej i konnej. Na terenie parku znajdują się także zabytki kultury materialnej. Wśród nich są pozostałości grodzisk wczesnośredniowiecznych (okolice jeziora Strażym), obiekty sakralne, obiekty tradycyjnego budownictwa wiejskiego z XVIII i XIX w. i zespoły pałacowo-dworskie.

Jezioro Bachotek
Znajduje się zaledwie 1 km w linii prostej od domu i prowadzi do niego leśna ścieżka. To jedno z najpiękniejszych i największych jezior pojezierza. Na wschodnim brzegu znajdują się plaże i ośrodki wypoczynkowe, w których można wypożyczyć sprzęt wodny. Na uwagę zasługuje Stanica Wodna PTTK, która powstała w 1954 roku i jest najstarszym obiektem wypoczynkowym na Pojezierzu Brodnickim. Stanicę wspomina Ryszard Kapuściński w zbiorze opowiadań „Busz po polsku” („Ocalony na tratwie”): „Od stacji Tama Brodzka, piechotą przez las, idą do Stanicy Wodnej. Gniazdo domków rozsiadłe na płaskim stoku wzgórza nazywa się Bachotek”. Architektura stanicy, a szczególnie stołówka z oryginalnymi, marynistycznymi mozaikami, pamiętają minioną epokę i stanowią gotową scenografię dla filmów z okresu PRL. Można tam zjeść tradycyjne stołówkowe potrawy i poczuć się jak na wakacjach w latach 70. Na terenie stanicy działa też sklepik i barek z piwem i frytkami. Przy przesmyku łączącym jez. Bachotek i jez. Strażym znajduje się pomnik upamiętniający ofiary wśród miejscowej ludności z okresu II wojny światowej. Wokół jeziora wytyczono trasy rowerowe, które zimą można pokonywać na biegówkach.

Spływy kajakowe Rezerwatem Rzeki Drwęca i jeziorami Pojezierza Brodnickiego
Spływ kajakowy to możliwość poznania pojezierza od jego najpiękniejszej, dzikiej strony.
Drwęca wypływa ze wschodnich stoków Góry Dylewskiej na wysokości 191 m n.p.m. i jest ichtiologicznym rezerwatem przyrody na całej swej długości. Bagienna Dolina Drwęcy to unikalna ostoja ptactwa na skalę europejską. Na jej rozlewiskach żerują dzikie gęsi, żurawie i łabędzie. Rzeka malowniczo meandruje pośród lasów i wzgórz, a przesmyki pozwalają wpływać na jeziora. Spływ można zakończyć np. w Brodnicy, podziwiając jej zabytki z wody. Trasę można wybrać w zależności od doświadczenia, a czas jednodniowego spływu to 1,5-6 h. Możliwe są też spływy rzekami Skarlanka i Cichówka.

Brodnica
Urokliwe miasteczko z historią sięgającą średniowiecza. Można spacerować jego uliczkami, odwiedzić którąś z kawiarni lub restauracji, zrelaksować się nad brzegami Drwęcy lub zwiedzić najciekawsze zabytki, do których należą:
- gotycki kościół farny św. Katarzyny z charakterystyczną wieżą, górującą nad miastem
- ruiny średniowiecznego zamku krzyżackiego z wieżą o wysokości 56 metrów (warto się na nią wspiąć dla pięknej panoramy miasta i doliny Drwęcy), Brama Chełmińska z XIV w. i barokowy spichlerz z XVII w. (obecnie mieszczą ekspozycje Muzeum Brodnicy)
- pałac Anny Wazówny
- ratusz z rynkiem o nietypowym, trójkątnym kształcie, który jest pozostałością po starym, długim targu
- wieża ciśnień z 1905 roku
- inne zabytkowe kościoły, spichlerze i kamienice
- zainteresowanym architekturą modernistyczną polecamy spacer ulicami brodnickiego osiedla Gdynia/ Meksyk (ul. Paderewskiego, Królowej Jadwigi i Sokołów) wybudowanego w latach 30. XX wieku dla wyższych urzędników i oficerów wojskowych.
Najnowszą atrakcją Brodnicy jest całoroczne, kryte lodowisko miejskie.

Ośrodek i wieża widokowa Kurza Góra
25 km od domu znajduje się Kurza Góra, największa stacja narciarska w Polsce Północnej i wyjątkowa atrakcja regionu. Obiekt dysponuje 3 zróżnicowanymi trasami narciarskimi o łącznej długości 2,5 km. Wszystkie trasy są w pełni oświetlone oraz sztucznie naśnieżane. Na terenie ośrodka znajduje się szkoła narciarska z osobną trasą dla początkujących, wypożyczalnia i serwis sprzętu narciarsko-snowboardowego oraz kryte lodowisko o powierzchni 800 m² z wypożyczalnią łyżew. Kurzą Górę warto odwiedzić również w sezonie letnim i skorzystać z bike parku, kompleksu tubingowy oraz dużego placu zabaw. Częścią
kompleksu jest wieża widokowa z drewnianą ścieżką o długości 2 km. Na jej szczyt prowadzą 3 kładki zbudowane nad trasami narciarskimi. Na gości czeka też czynna cały rok restauracja, specjalizująca się w pizzy wypiekanej w tradycyjnym piecu opalanym drewnem.
Zbiczno
Spokojna wieś o ciekawej historii, położona 7 km od domu. Na terenie gminy Zbiczno rozgrywa się akcja sagi o „Lipowie”, serii powieści kryminalnych autorstwa Katarzyny Puzyńskiej. Książkowe „Lipowo” to tak naprawdę Pokrzydowo, a akcja dzieje się również w okolicznych miejscowościach. Dla fanów powieści, którzy ściągają tu na coroczne zloty, przygotowano ścieżkę turystyczną „Lipowo. Śladami powieści”, która składa się z 20 tablic ustawionych w miejscach opisywanych w książkach. W Zbicznie znajduje się popularna restauracja „Jezioranka”, oferująca ryby z okolicznych jezior, dania regionalne (szare kluski ziemniaczane, zupa czernina), dziczyznę, ale także pizzę i własne przetwory.